"
"
"
  Kenneth Stålnacke

Rektor/VD
Tel: +46 (0)70-646 16 11

Epost: kenneth.stalnacke@kiruna.fhsk.se

 Maria Hedhult

Servicechef
Tel: +46 (0)70-688 09 22

Epost: maria.hedhult@kiruna.fhsk.se

   Stefan Jakobsson

Drift och fastighetstekniker
Tel: +46 (0)70-675 02 28
Epost: stefan.jakobsson@kiruna.fhsk.se

  Mikael Nordin

Kurator/Studievägledare
Tel: +46 (0)70-675 01 53
Epost: mikael.nordin@kiruna.fhsk.se

 

Lärare

  Niklas Löfström

Allmän kurs: Svenska/Engelska
Epost:
niklas.lofstrom@kiruna.fhsk.se

 Ursila Hufva

Allmän kurs: Ma/Fy/Kemi
Epost:
ursila.hufva@kiruna.fhsk.se

   Ingemar Uusitalo

Allmän kurs: So/Historia/Religion, Föreläsningsserien
Tel: +46 (0)70-675 01 49
Epost: ingemar.uusitalo@kiruna.fhsk.se

 

  Åke Määttä

Svenska från dag ett
Tel: +46 (0)72-222 74 40
Epost: ake.maatta@kiruna.fhsk.se

  Roland Nutti

IVA-Projektet
 Epost: roland.nutti@kiruna.fhsk.se

   Christina Brännvall

Mänskliga rättigheter i globalt perspektiv
Tel: +46 (0)70-297 34 92
Epost: christine.brannvall@kiruna.fhsk.se

Distanslärare

  Pär Bäckström

Konstkola Fortsättning – distans
Epost: 
par.backstrom@kiruna.fhsk.se

   Nina Hedman

Konstkola Grund – distans
Epost:
nina.hedman@kiruna.fhsk.se

 

   Gunnel Jakobsson

Dataskola på nätet – distans
Tel: +46 (0)70-689 84 51
Epost: gunnel.jakobsson@kiruna.fhsk.se

 

Adminstration

Maria Andersson

Reception/Konferens
Tel: +46 (0)70-675 44 21
Epost: maria.andersson@kiruna.fhsk.se

   Julia Astakhova

Ekonomi
Tel: +46 (0)70-675 01 64
Epost: 
julia.astakhova@kiruna.fhsk.se

 

 

   Rasmus Stålnacke

Administration/Reception
Tel: +46 (0)76-828 37 62
Epost: rasmus.stalnacke@kiruna.fhsk.se

 

Restaurang/kök

  Martin Pesonen

Kökschef
Tel: +46 (0)70-518 25 40
Epost: martin.pesonen@kiruna.fhsk.se

   Susann Fagervall

Restaurang-/ekonomibiträde
Tel: +46 (0)70-675 20 44
Epost: susann.fagervall@kiruna.fhsk.se

 

 

   Isak Juuso

Kock
Epost:
isak.juuso@kiruna.fhsk.se

 

Gästservice

  Eva Söderfalk

Lokalvård/Reception
Tel: +46 (0)70-675 48 68
Epost: eva.soderfalk@kiruna.fhsk.se

Vaktmästare

  Bengt-Göran Blind

Vaktmästare
Tel: +46 (0)70-675 27 99
Epost: bg.blind@kiruna.fhsk.se

   Epherem Tesfaye

Lokalvård
Tel: +46 (0)70-675 00 31
Epost: epherem.tesfaye@kiruna.fhsk.se

   Birgitta Saarensilta

Lokalvård
Epost:
birgitta.saarensilta@kiruna.fhsk.se

 

STF Hotell och vandrarhem

Malmfältens folkhögskola/Logi och konferens
Campingvägen 3, 98 135 Kiruna, Sverige

Tel: 0980-675 00
E-post: malmfaltens@kiruna.fhsk.se

 

Kontakta oss

3 + 5 =

Pin It on Pinterest